Sound healing. Léčba zvukem, která vás správně vyladí

sound healing v YOUR PLACE

Možná, že jste o léčení zvukem něco zaslechli. Setkat jste se mohli i s anglickým názvem sound healing. Jde o přístup, který působí na člověka prostřednictvím speciálních terapeutických nástrojů, síly záměru a dalších postupů. Propojuje v sobě moudrost našich předků a výzkumů současné doby. Mezi nástroje, které se v rámci muzikoterapie používají, patří například gongy, tibetské mísy, křišťálové mísy, bubny, deštné sloupy, hlas, terapeutické ladičky, zvonky Koshi a další.

Všechno začalo ve starověku

Počátky používání zvuků a hudebních nástrojů nás zavedou až do starověku, kdy hudba byla součástí různých rituálů. Védští a hinduističtí mniši se prostřednictvím zpěvu a jednoduchých slabikových zvuků dostávali do určitého stavu vědomí, které vedlo ke spojení s božskou podstatou vesmíru. Možná jste také slyšeli o šamanech, kteří se pomocí zvuku spojují s jinými světy a přenáší se do změněných stavů vědomí.

Doba se změnila. Obecně se v poslední době se začaly vést nejrůznější výzkumy, které přináší jiný pohled na náš svět. Dozvídáme se o důležitosti energie, která je podstatou všeho. Je všude kolem nás a vibrace jsou její neodmyslitelnou součástí. Je poměrně snadné si představit, že vše, co nás obklopuje i co je v nás, vibruje, i naše buňky. A zvuk je také energie a vibrace. Některé zvuky neslyšíme, ale i přestože mají jinou vlnovou délku, je vnímáme a ovlivňují nás. Je dobré si uvědomit, že i naše různé stavy vědomí mají různé vibrace. A nakonec všechno se promítá do energetického pole kolem nás. Vše je se vším propojeno. 

Můžete si sami sebe představit jako orchestr. Když jsou nástroje dobře naladěny a hudebníci mají správné noty, poslech je příjemný. Vše správně vibruje. Ale pokud je některý nástroj rozladěný nebo jeden hudebník onemocní, hudba bude znít odlišně. Naše tělo funguje podobně. Pokud některé buňky nebo orgány vlivem nejrůznějších okolností změní své vibrace, ovlivňuje to i blízké buňky. Změny se projeví i ve vibracích, které vysíláme do okolního světa. 

Zklidnění a uvolnění díky muzikoterapii

Jeden z nejdůležitějších účinků léčení zvukem je ten, že navozuje zklidnění a uvolnění. Dokáže nás přenést do relaxačních stavů, při kterých se zmírní napětí, bloky a dochází k regeneraci. A to vše probíhá ve všech úrovních našeho bytí: fyzické, mentální, duševní a spirituální. 

V náruči zvuků

Možná to vše zní trošku tajuplně, ale působení zvuků je nám velmi blízké. Stačí, když se vydáme do přírody a zaposloucháme se do šumění stromů, potůčku nebo zpěvu ptáků. Stačí jen pár minut a cítíme se naprosto báječně. Pokud máme špatnou náladu, pomůže poslech oblíbené písničky, která nám dokáže dodat energii a zahnat chmury. Přirozeně vydáváme nejrůznější zvuky, které nám pomáhají uvolnit napětí v těle, například když se bouchneme nebo spálíme.

Cítíte-li, že se potřebujete uvolnit a zklidnit, nebo byste chtěli účinky léčení zvukem jen zažít, není na co čekat. Vyzkoušejte individuální terapii nebo skupinovou zvukovou lázeň. Zvukové vibrace působí opravdu blahodárně. Reakce lidí jsou různé, někomu se uleví psychicky, jinému fyzicky. Někdo je nabitý energií, krásně odpočatý nebo vnitřně klidný. Máte svou vlastní zkušenost? Zvukové terapie i lázně jsou dostupné i v našem centru. Jednotlivé termíny a místo pořádání najdete v plánovaných akcích.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply