Vestecký rybník – vylaďte se do pohody jen kousek od Prahy

sluneční molo Vestecky rybnik

Areál Vesnického rybníka je místem pro odpočinek i rodinnou sešlost. Maminky s dětmi zajásají, neboť je tu nespočet interaktivních prvků, které hravě strhnou nejen děti, ale vtáhnou do hry i dospělé.

Jak se sem dostanete

Autem je to nejrychlejší. Pro auto doporučuji dvě parkoviště: na konci ulice „U Hřiště“ a na konci ulice „K Rybníku“. Odtud je to jen kousek na okružní procházku plnou zpěvu ptáků a hravých zastavení. Pokud nemáte auto, nezoufejte. Z Prahy se sem dá dojet i MHD. S sebou můžete vzít kočárky i odrážela. Zajásají i nadšenci aktivního sportu – dá se tu jezdit na bruslích i na kole, zahrát si pingpong, běhat na čas i bezčasově, skákat na trampolínách, chodit po lanech a po kládách, zahrát si basketball, zapilovat si ve venkovní posilovně nebo jinak zkoušet svou zdatnost., třeba při tlačítkové hře Zvídaví jedinci mohou zkoumat planety, hvězdy i souhvězdí, poslouchat zpěv ptáků, krmit kačenky i ryby, rozpoznávat kameny, zahrát si na zvonkohru nebo si zameditovat.

Co vás čeká

Lávka přes rybník – je jednoznačně nepřehlédnutelnou částí celého areálu. I když je přechod „na vlastní nebezpečí“, je bezpečný. Nezapomeňte si s sebou vzít suché starší pečivo pro místní kapry nebo kachny. Je jich tu několik druhů.

Dětské hřiště – je dobře ukryté ve stínu lesa, úpalu se bát nemusíte. Jsou tu trampolíny, skluzavky a prolézačky, pak ještě výstavka hornin, těžených v okolí Prahy a zvonkohra, u níž je krásné molo složené s mnoha kruhů.

Planetární stezka – tady se můžete dozvědět zajímavosti o naší sluneční soustavě.

Na začátku rybníka je i WC budka s tekoucí vodou na umytí rukou. V areálu je možné rezervovat si veřejný gril. Je to perfektní místo na konání nějaké rodinné oslavy nebo setkání přátel.

Když se chcete procházet trochu víc

Pěšky se můžete vydat buď malým okruhem, který se dá zvládnout za čtvrt hodiny. Pro větší nadšence chůze doporučuji delší, který je prodloužený o 2,5 kilometrů dlouhou cyklostezku (žlutý okruh). Zajít se dá i do schovaných zákoutí rybníka, která přímo vyzývají k meditaci, stejně jako četná mola, která jsou velice citlivě zasazena do krajiny a lemují celý rybník.

Pokud se toužíte občerstvit, můžete využít areál hřiště. Tam nesmí psi.

TIP od Mirakl

V letních měsících se můžeme setkat na jednom z přilehlých mol nebo v lesních zákoutích, a to jak při individuálních terapiích, tak při skupinových gongových lázních a meditacích.:) Co se kde chystá a jak se zúčastnit, najdete na stránkách v sekci AKCE YOUR PLACE.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply