Čas před spaním a po probuzení je klíčový

jak zklidnit mysl pred spanim

Pokud ne, zkuste si to zavnímat. Je to skutečně tak. Naše mysl je jako počítač, který se chová přesně podle toho, jak je naprogramovaný. 

Proč není jedno, na co se soustředí vaše pozornost před spaním

Proto není jedno, na co myslíte, když jdeš spát. Pokud máte hlavu plnou negativních myšlenek nebo starostí z uběhlého dne, nemůžete se probudit s pozitivní náladou. Vše se vám ukládá do podvědomí. A proto se také hodně píše o tom, že se má před spaním psát, co pozitivního jsme v daný den prožili, poděkovat si za všechno dobré, psát si svá přání, pouštět si uklidňující nebo léčivou hudbu…všechny tyhle metody vychází ze stejného uvědomění.

Vědomé programování mysli

Pokud tohle víte, pak je správný čas začít svou mysl vědomě „přeprogramovávat“ a tím měnit svou budoucnost v této realitě. Miminka i malé děti nemají žádné starosti. Žijí v přítomném okamžiku, a tak i usínají se sladkým výrazem v obličeji a ráno se budí do nového dne, ve kterém objevují nové věci a okolní svět. Měli bychom je napodobovat a život by byl v našich očích lehčí, hravější, zábavnější a přinášel by nám pocit naplnění.

Nemusíme se chovat jako stroj a nechat mysl, aby ovládala i náš následující den. Probuzení do tady a teď je možné každou minutu, každou vteřinu. A tomu se říká mimo jiné vědomý život.

Co tedy s tou myslí? Stačí si před spaním pustit příjemnou hudbu, naladit se tím, co máte rádi, myslet na pozitivní věci, zameditovat si nebo jen vzpomínat a uvědomovat si to krásné, co jste daný den prožili.

TOHLE NE!

Co naopak nedělat? Nevhodné jsou negativní myšlenky, pouštění hororů nebo filmů, které v nás vyvolávají negativní emoce, poslouchání negativních zpráv – velkým prohřeškem proti sobě je usínání u televize, ve které nevíte, co se odehrává. V okamžiku, kdy se dostanete do alfa spánku, načítáme a nasáváme do sebe nevědomě cokoli, co se v TV nebo kolem nás řeší. Pak se divíme, proč nás ráno bolí hlava nebo kde se vzaly myšlenky, které nám připutovaly do hlavy… 

Zkuste na sobě vědomě pracovat – i tahle malá věc vám může změnit život k nepoznání.

Krásnou dobrou noc všem, sladké usínání a bezstarostná rána s radostným úsměvem na rtech

Michaela z YOUR PLACE

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply