Jak se vyrovnat se strachem

strach emoce

Jeden můj známý přidal na svůj profil malé rozhořčení nad současným strachem. Chtěl tím pomoci jiné osobě. Ta osoba se ocitla v ohrožení života a ráda by šla na operaci. Bohužel ale nemůže být operovaná, protože není očkovaná a očkovat se nechce. (Téma očkování bych ráda vynechala.) Téma strach je ale zajímavé a v dnešní době velmi aktuální.  

Jak tedy přijmout strach?

Není třeba ho potlačovat a dělat hrdinu nebo hrdinku. Je dobré jít do té emoce nepřímo. Chce se od nás emoci prožít: projít si tím, neoddalovat to, neházet do někam pryč do podvědomí. Ptejte se sami sebe: Z čeho mám vlastně strach. Z mnohých situací máme strach jen proto, že naše mysl chce mít nad vším kontrolu, a když neví, co bude, předhazuje nám všechny možné i nemožné varianty, ze kterých může jít i strach. V takovém případě je nejlepší vlastní zkušenost. Vykročit a zjistit, co se za těmi „dveřmi“ doopravdy skrývá. 

Dnešní příběh byl těžší v tom, že jde o život a operaci. Z logiky by vycházelo hledat nejrůznější řešení, jak se zachránit. Tady ale vstoupím do „jiné úrovně vědomí“. Život to s námi vždycky myslí nejlépe. A umí připravit situace i příležitosti, které by mysl nikdy nevymyslela. Co když nejít na operaci, když nechci být očkovaný, je v tu chvíli nejlepší cesta, jakou se ona osoba má vydat? I za cenu toho, že vzdát boj může znamenat život nebo smrt…

Život to zařídí nejlépe, jak může

Osobně to cítím tak, že pokud je život možný, jde život vždycky dál. A mnohdy i zázračnými cestami, které by naše hlava nikdy nevymyslela a ani nemohla. A pokud možný není, nezachrání ho ani operace. Co si o tom myslíte vy? 🙂 Pojďte se mnou klidně „polemizovat“. Úhlů pohledu je tolik, co lidí na světě.

Pokud se chcete dozvědět, jak pracovat se strachy, můžete se začíst do mého článku, který jsem publikovala na tohle téma:
https://newtimes.cz/…/strach-jak-ho-zpracovat-bojovat…/

Krásný den všem…a ať beze strachu, ale s důvěrou vstoupíte do dalšího dne, kde na vás čekají nová neznámá dobrodružství.

Michaela z YOUR PLACE🙏

You Might Also Like

2 Comments

  • Reply דירות דיסקרטיות חולון 15 srpna, 2022 at 3:02 am

    Greetings! Very useful advice within this article! It is the little changes that produce the most significant changes. Thanks for sharing!

  • Reply נערות ליווי בתל אביב 7 září, 2022 at 6:27 pm

    You should be a part of a contest for one of the best sites online. Im going to highly recommend this website!

  • Leave a Reply